Męskość nowe spojrzenie – Steve Biddulph

męskość nowe spojrzenie

Steve Biddulph (urodzony w Saltburn w Anglii w 1953roku ) to australijski pisarz, działacz i psycholog, który napisał szereg wpływowych książek - bestsellerów i prowadził wykłady na całym świecie o wychowywaniu i edukacji chłopców. 

"Męskość nowe spojrzenie" to książka, która ukazuje nam cechy prawdziwego, dojrzałego mężczyzny. "Męskość nowe spojrzenie" to nie tylko pozycja dla mężczyzn, ale również dla kobiet. 

Na przestrzeni lat, wiele zmieniło się w męskości teraźniejszych, obecnych wśród nas mężczyzn. Czasy, które często zmuszają nas do wyrzeczeń lub przyjmowania na siebie sprzecznych cech i ról, pomieszały w głowach. Często mężczyźni są pogubieni i tak naprawdę nie wiedzą co i jak czynić, aby być lepszymi ludźmi. Mężczyźni często zachowują się nie tak jak chcą – tylko tak – jak nakazuje im otoczenie. Tylko dlatego, że dookoła tyle mówi się o tym jak powinien zachowywać się “prawdziwy mężczyzna”. Ale czy tak naprawdę wiemy co oznacza termin “prawdziwy mężczyzna”? W książce tej przeczytamy dlaczego kobiety pragną "prawdziwych mężczyzn" i co tak naprawdę oznacza to określenie.  Ta książka otwiera oczy na wiele tematów, jest bardzo mądrze napisana i uważam, że jak najbardziej skierowana też do kobiet. Nie tylko w kwestii zrozumienia i niesienia pomocy swojemu partnerowi, ale Steve Biddulph przedstawił w książce wiele dobrych wartości o których każdy z nas czasami zapomina. Książka zmusza do refleksji nad sobą, swoim życiem i jego sensem. 

Steve w Męskości odpowiada nam na pytanie - czy mężczyźni naprawdę mogą się zmienić? Dlaczego mężczyźni się zagubili? Jak powrócić do pełni zdrowia i poradzić sobie z żalem za tym co zostało utracone już w dzieciństwie? 

"Męskość nowe spojrzenie" - przedstawia relacje mężczyzn z własnymi ojcami i ukazuje jak wielki wpływ na kształtowanie młodego mężczyzny ma jego własny tato. Podpowiada jak w prosty sposób naprawić relacje z ojcem. 

Poznamy też pięć prawd życiowych, sposób myślenia chłopca, a mężczyzny i poznamy definicję prawdziwego ojcostwa. Z książki dowiemy się kim jest ojciec dla dziecka i co dzieje się z dzieckiem gdy mężczyzna nie może aktywnie, codziennie wychowywać potomka (oraz co mogą zrobić samotne matki). Zagłębimy się w role, które przybierają często ojcowie i jak wygląda dom w którym wszyscy dobrze się czują. 

W książce przeczytamy również o relacjach damsko - męskich, jak pokonywać kryzys w związku i konstruktywnie się kłócić. Steve w tym rozdziale zwraca szczególną uwagę na wspólne wartości które powinny towarzyszyć parom w związku i  uświadamia czym jest dobra, satysfakcjonująca relacja. 

Jeden rozdział został poświęcony sprawom seksu, trzem etapom miłości, oraz odkrywaniu seksu całym sobą. Tutaj przeczytamy czym różni się seks przygodny od seksu prawdziwego i na czym polega męska seksualność. 

Steve ukazuje nam jak odnaleźć sens w życiu i dążyć do tego co dobre. Pozwala ocenić swoją pracę i prezentuje kiedy odbywa się pogoń za niewłaściwymi celami. 

Wiecie już zapewne, że lubię poradniki. Poradniki, ale nie takie typu: "ja go kocham, on mnie nie – help", tylko takie, które po przeczytaniu mogą wnieść coś w moje życie, w mój sposób myślenia i działania. Męskość nowe spojrzenie to jeden z takich poradników. I mimo, iż wydawać by się mogło, że mogłabym go czytać z korzyścią tylko dla swojego małżonka – to pozycja ta jest korzyścią również dla mnie. Polecam książkę – nie tylko mężczyznom, ale również każdej kobiecie! 

Moja ocena: 9/10
Wydawca: Rebis
Data wydania: 2012
ISBN: 9788375108521
Liczba stron: 280
Format: 15.0x22.5cm
Rodzaj oprawy: miękka
Grzbiet książki: 16mm

Pozdrawiam

Karalajn

Komentarze

 1. Pierwszy raz widzę tą książkę. Może kiedyś ją spotkam to przygarnę i przeczytam skoro polecasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli książka o tym, jak zrozumieć mężczyzn. Niby poradników nie czytam, ale ten mogłabym przejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po Twojej recenzji wnioskuję, że jest to bardzo ciekawa książka. Mało tego - nabrałam chęci, żeby ją przeczytać. Wizja dowiedzenia się czego więcej o facetach jest kusząca. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej książki, ale wydaje się być całkiem ok,wiedza o mężczyznach zawsze się przydaje :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję :)

Popularne posty