10 zwyczajów szczęśliwych matek - Meg Meeker

 
źródło: Wydawnictwo M
Jakiś czas temu miałam okazję czytać poradnik Meg Meeker: "Mocni ojcowie, mocne córki". Książka ta, jak i rady Pani Meg bardzo przypadły mi do gustu i zwróciły uwagę na wiele istotnych faktów i błędów wychowawczych. W związku z tym bardzo ucieszyłam się, iż mogę przeczytać jej kolejną książkę skierowaną już typowo do kobiet, matek.

"10 zwyczajów szczęśliwych matek" to nie tylko typowy poradnik. To również opowieści wzięte z życia  innych kobiet, które Pani Meg znała osobiście. To między innymi na ich przykładach autorka książki chce nam zwrócić uwagę na podstawowe zwyczaje szczęśliwych matek. Wiele z tych opowieści jest bardzo wzruszająca.

Poradnik w krótkich dziesięciu rozdziałach uczy nas czegoś nowego. Pani Meg ukazuje nam dziesięć podstawowych zwyczajów, które nauczą nas być mądrymi szczęśliwymi i dobrymi matkami. Do każdej części dołączone są dobre rady oraz sposoby, aby nowy zwyczaj wszedł w nawyk. Często dołączone są ważne pytania i małe zadania do zrealizowania, które pomogą nam otworzyć umysł na nowe zwyczaje i własną osobę. Nie wszystkie rozdziały przeznaczone są na relacje z dziećmi i za to duży plus. Bardzo przypadł mi do gustu rozdział poświęcony miłości, ponieważ jest tam poruszony również temat więzi małżonków, oraz emocji. Rozdział poświęcony prostocie to również jeden z moich ulubionych. Może dlatego, że pani Meg uwrażliwia nas na fakt, że prostsze życie to życie lepsze, piękniejsze!

"10 zwyczajów szczęśliwych matek" przekonuje, że aby być dobrą matką nie trzeba być matką idealną. Pomaga nam zdobyć poczucie własnej wartości, które u wielu kobiet kuleje.  Zwraca uwagę na fakt utrzymywania  najważniejszych przyjaźni, odsłania czym naprawdę jest szczera, wartościowa przyjaźń i które relacje warto pielęgnować, oraz w jaki sposób to robić. Uczy jak odczytywać dawane przez przyjaciół, dzieci, czy rodzinę sygnały oraz jak okazywać miłość nawet w najcięższych czasach.

Meg Meeker w swoim poradniku uświadamia nas jak dbać o wiarę i dokonywać dobrych wyborów. Opisuje dokładnie czym różni się wiara od religijności i uważam, że jest to jeden z ważniejszych rozdziałów tego poradnika. Wynika to może z moich własnych obserwacji, iż wielu ludzi myli te dwa pojęcia.

Poradnik zaznacza fakt, jak rywalizacja oraz zazdrość mogą niszczyć przyjaźń, popychać do okropnych czynów, oraz z czego wynika takie zachowanie. Książka przygotowywuje nas do eliminacji rywalizacji poprzez dogłębne rozpoznanie problemu i zmierzenia się z własną zawiścią. Wyjaśnia nam jak być serdecznym dla innych. Ten rozdział jest dobry dla wszystkich kobiet, którym wydaje się, że każda inna osoba na tym świecie ma zdecydowanie lepszą sytuację niż ona sama. Uczy nas pokory w stosunku do innych.

"10 zwyczajów szczęśliwych matek" sygnalizuje problem pieniędzy i dóbr materialnych w dzisiejszych czasach. Dowodzi jak  bardzo pieniądze mogą nas pochłonąć oraz wpłynąć na nasz stosunek do dzieci i rodziny. Na szczęście dzięki książce możemy nauczyć się dbać o zdrowy stosunek do pieniędzy, oraz ustalić priorytety i żyć według nich. Rozdział ten uczy prostoty w każdym detalu naszego życia rodzinnego i nie tylko.

Meg Meeker każe nam krytycznie spojrzeć na cały swój dzień i sposób egzystencji w tygodniu. Podpowiada jak znaleźć chwilę na ciszę, mniejszy hałas, na cieszenie się bycia samą sobą. Większość matek (zwłaszcza małych dzieci) może uznać, że jest to niemożliwe do realizacji, jednak poradnik skutecznie udowadnia, iż może być inaczej!

Szczerze polecam poradnik, każdej kobiecie oraz matce,  ponieważ Meg Meeker odsłania kilka prostych zmian, które będą miały wpływ na naszą radość, spokój i harmonię, jeśli tylko wprowadzimy je w życie!


Moja ocena 9/10.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M, oraz Pani Dorocie Nowak.
http://www.mwydawnictwo.pl/

Wydawca: M
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375956542
Liczba stron: 298
Format: 14.0x20.0cm
Grzbiet książki: 22mm
Rodzaj oprawy: miękka


Follow on Bloglovin

Komentarze

 1. Świetna sprawa z taką książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako że cały czas jestem córką (a w przyszłości też nie zamierzam być matką), tego rodzaju publikacje interesują mnie głównie w charakterze prezentu na Dzień Matki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Matką nie będę jeszcze przez ładnych parę lat :). Ale pewnie by się przydał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc, rzadko sięgam po poradniki. Nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio taki miałam w ręku. Musiało to być dawno.

  OdpowiedzUsuń
 5. zainteresowałaś mnie tą książką ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Po poradniki sięgam niezmiernie rzadko i w dodatku wtedy, gdy ktoś mi je siłą wciśnie ;) Chociaż ten wygląda zachęcająco, być może uzmysłowiłby mi kilka prostych prawd ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytam i nie cierpię poradników, bo moim zdaniem mało można się z nich nauczyć i są kolejną dziurą bez dna dla portfela. ;-) Jakkolwiek, myślę że ten tytuł akurat by mi się przydał za jakiś czas...

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mam pojęcia ale wydaje mi się, że musiałabym ją raczej zrobić, bo obojętnie jakiej farby bym nie użyła, to mam ciągle ciepły odcień. kilka lat temu fryzjerka zrobiła mi dekoloryzację (z czerni na czerwony) i chyba nie były mocno zniszczone, pamiętam, że pomogłam sobie wtedy waxem i po pół roku/roku wyglądały ok. w sumie bardziej bałabym się tego, że wypadnie mi dużo włosów i nie zdecydowałabym się ponownie na taki krok. co do szminki - inglot 278 nałożona pędzelkiem, nie jest wówczas taka intensywna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. aa ups, pomyliłam posty - w tym ze spodniami pareo mam na ustach kredkę inglot 67, a w nowym poście szminkę 278 :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolor kredki śliczny ;) dzięki za info :D

   Usuń
 10. Hmm. Poradnik???
  Może kiedyś, nie teraz. Nie bardzo mam ochotę na te książkę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję :)

Popularne posty