Złodziejka książek

zusak2

Książkę znalazłam szukając dobrych tytułów na stronce lubimyczytać.pl. Kierowałam się wtedy opiniami oraz oceną, ponieważ naczytałam się samych superlatyw – w dalszych poszukiwaniach trafiłam również na inne książki Markusa Zusaka. Kiedy zobaczyłam, że kolejna z nich ma twardą oprawę, postanowiłam, że i złodziejkę taką będę mieć. Złodziejkę książek w twardej oprawie znalazłam na allegro.pl za jakąś śmieszną cenę w antykwariacie – stan książki bardzo dobry !

Złodziejka książek jest dramatem wojennym, opowiadającym o dziewczynce imieniem Liesel, która w trakcie II wojny światowej trafia do rodziny zastępczej. Narratorem jest śmierć, która spotyka Liesel kilkakrotnie. W książce tej przeczytamy o wszystkim : o wojnie, nauce czytania, uczuciach dziecka, przyjaźni, miłości i odwadze.

Książka nasuwa refleksje, nad tym co tak naprawdę w życiu jest ważne, nad sobą. Czasami warto jest na chwilkę się zatrzymać i zastanowić nad wszystkim co Nas otacza i swoją osobą. Chwila zadumy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a nawet wręcz pomogła :) Czy aby czasami za dużo nie narzekamy, zbyt dużo nie wymagamy, oczekujemy ? Dlaczego kiedyś ludzie kierowali się innymi wartościami a dziś większość z Nas pędzi do przodu? Jesteśmy w ciągłej pogoni - za różnymi przedmiotami, dobrami, chwilami. Sama czasami mówię sobie, że muszę zwolnić. Nie chodzi tu nawet o dobra materialne –  jednak za dużo czasu spędzam na rzeczach które są “złodziejami” czasu ! Myślę tu głównie o TV oraz internecie. A więc zamiast narzekać i mówić wiecznie : mało, mało, usiądźmy w ciszy i spokoju i cieszmy się z tego co mamy teraz i z tego co Nas otacza dookoła. A jeśli to ma być postanowienie (nie musi być wcale noworoczne) zabierzmy się za jego realizację, nie od poniedziałku, nie od nowego tygodnia czy miesiąca – tylko od teraz - zaraz - to najlepszy sposób na realizację postanowienia (jeśli się odwlecze – jest opcja, że na dłużej – w tym przypadku jesteśmy przyparci do muru :))

Książka nie do opowiedzenia – koniecznie do przeczytania !

Wydawca: Nasza Księgarnia
Data wydania: Styczeń 2008
ISBN: 978-83-10-11358-0
Liczba stron: 496
Format: 15,5 x 24 cm
Rodzaj oprawy: twarda

31 stycznia pojawiła się ekranizacja książki, oraz nowa okładka książki. "Złodziejkę książek" w nowej okładce możecie zakupić za ok 35 zł. Film na pewno obejrzę. Nota na Filmweb: 7,6

zusak 4jpg
złodziejka1
złodziejka2
_MG_6612April 03, 2013.cr2
źródło zdjęć: FILMWEB

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję :)

Popularne posty